Iran olimpijski boj, Iran vstopa v zgodovino.

Zgodovinska zmaga iranske reprezentance v ženskem olimpijskem boju

Na olimpijskem boju med ženskami se Iran vpisuje v zgodovino na nedavnem svetovnem prvenstvu v boju za pas, ki je potekalo v Kazahstanu. Od 20. do 23. decembra se je v mestu Nur-Sultan na ploščadih svetovnega tekmovanja srečalo sto športnikov. Obvezen prehod pred olimpijskim dogodkom v Tokiu 2020, dve disciplini: alysh in kazahstanski Kuresi.

Pomembna zmaga. Toliko, da so celo iranske oblasti želele rezultat izpostaviti s pohvalo ženski ekipi. Ekipa je postala svetovni prvak v rokoborskem slogu Alysh.

Ženske rokoborbe so poleg zlata osvojile še srebrne in bronaste medalje v skupnem seštevku 93 točk.

Za Iranom in prvim naslovom se je Kirgizistan uvrstila na drugo mesto z 89 točkami. Na tretjem mestu je bila uvrstitev Kazahstana, ki je dosegel 63 točk.